Григор Димитров се класира за втория кръг в Куинс

11.06.2013 / 08:36

Григор Димитров се класира за втория кръг на тенис турнира в Куинс. В първия си мач българинът, който е поставен под номер 10 в схемата, победи Дуди Села от Израел с 2:1 сета - 4:6, 6:2, 7:6. Във втория кръг Димитров ще срещне бившия номер 1 в света Лейтън Хюит.

Хюит си осигури мач с изгряващата българска звезда след като победи в първия кръг Майкъл Ръсел от САЩ с 2:1 сета. Австралиецът загуби в първия сет с 4:6, но във втория намери верния ритъм и изравни след 6:1 гейма.

В решаващия трети сет Хюит бе по-добрият и приключи мача след 6:3. Иван Додиг също се класира за следващия кръг. Хърватинът и Джеймс Уард от Великобритания изиграха истински трилър с три тайбрека, в който оцеля по-опитният Додиг.

Днешната програма на централния корт започва от 14:30 българско време със срещата между Сам Куеъри и Аляш Бедене. Мачът между Лейтън Хюит и Григор Димитров е трети в програмата.

Автор: Иван Петров