Втори кръг на френското футболно първенство

15.08.2011 / 09:13

Във Франция Оксер и Марсилия завършиха наравно 2:2 в среща от втория кръг на шампионата. Марсилци водеха с 2:0 на почивката с попадения на Льоик Реми и Андре Айеу. Въпреки това гостите пропуснаха да вземат първите си три точки за сезона, допускайки изравняване. Точни за Оксер бяха Ален Траоре и Рой Контут.

Изненадата на кръга поднесе Монпелие, който спечели гостуването си на шампиона Лил с 1:0. "Мастифите" наложиха натиск от самото начало и на два пъти вратаря на Монпелие Лоран Пионе отрази удари на Муса Соу. Неочаквано гостите поведоха в 70-ата минута, когато Оливие Жиру смълча трибуните на "Стад Метропол". Малко след това Пионе разочарова Соу за трети път. Така Лил все още търси първата си победа за сезона.
Автор: Димитър Бошнаков